MEINL Coffee Mug - Black with Meinl Logo
from
10.49€
Ex Tax: 10.49€
- Stock: In warehouse - 4-7 days
- Brand: Meinl Cymbals
- Model: MUG-MEI
- UPC: 842960151374
| Skladom | 0 |
| In warehouse - 4-7 days | 1 ks |
| Pre-Ordered | 0 |
10.56€
Ex Tax:10.56€
Whether you're kickstarting your day or winding down with an evening blend, the Meinl mug is the perfect companion for coffee enthusiasts and Meinl aficionados alike.
This exquisite coffee mug is made of ceramics and features a Meinl logo engraving. It holds 300 ml, has a matt black exterior and a glossy white interior.
Specifications
| Material | Ceramics |
| Diameter | 92 mm |
| Height | 85 mm |
| Feature | Engraved Meinl logo |
| Feature | With handle |
| Feature | Matt black exterior, glossy white interior |
| Feature | Holds 300 ml |